Wielkie Tchnienie Życia

Wielkie Tchnienie Życia

Na wrocławskim rynku unoszą się bańki mydlane. Zamieszanie i gwar. Dookoła dzieciaki – jedne produkują kolorowe mydlane cudeńka, inne podskakując  strącają. Słychać bębny. To Wielkie Tchnienie Życia.

Druga sobota października. Tego dnia przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Od 2008 roku świętujemy go po swojemu. Krótko, radośnie, kolorowo, czasem głośno. Zawsze w doborowym towarzystwie hrabiego Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku. Oprócz poety są z nami chore dzieci z rodzinami, pracownicy i wolontariusze – z fundacji, ze szkół i firm oraz wrocławianie (bywa, że znani). Spotykamy się i świętujemy. Wielkie Tchnienie Życia. Przychodzą zdrowi i chorzy, młodzi i starsi, zabiegani i zrelaksowani – żeby na chwilę ucieszyć się świadomie swoim życiem. Takim, jakie jest. Bo jest nasze jedyne, niepowtarzalne i najważniejsze.

Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą z nami być. Bez względu na pogodę. Wasza obecność będzie wyrazem jedności z dziećmi, które los doświadczył chorobą i cierpieniem. Bądźmy razem.

8 października  2016 r. o godz. 16.00 przy pomniku Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku.