Sprzęt dla podopiecznych

Sprzęt dla podopiecznych

Dla naszych podopiecznych, których ciągle przybywa, potrzebujemy specjalistycznego sprzętu medycznego.

Stałe potrzeby

  • pulsoksymetr z czujnikiem dla noworodków - koszt takiego sprzętu to ok. 1 000 zł. Pulsoksymetr jest niezbędnym sprzętem dla naszych pacjentów. Bardzo ważne jest, aby stwierdzić tak szybko jak to możliwe nasycenie hemoglobiny w krwi pacjenta. Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru przezskórnego wysycenia krwi tlenem (saturacji). Jednocześnie rejestruje również częstotliwość pracy serca (puls).

  • ssak elektryczny - koszt takiego sprzętu to ok. 2 000 zł Urządzenie przenośne do odsysania śluzu zalegającego w górnych drogach oddechowych. Jest to podstawowy i jeden z najważniejszych sprzętów medycznych dla naszych podopiecznych, którzy nie są w stanie samodzielnie odkrztusić zalegającej wydzieliny.

  • koncentrator tlenu - koszt takiego sprzętu to ok. 3 000 zł Koncentrator tlenu to urządzenie do domowej terapii tlenowej dla osób o obniżonej wydolności płucnej. Urządzenie pobiera powietrze z otoczenia, spręża je, a następnie przepuszcza przez specjalne sita, które oddzielają tlen od azotu, azot wraca z powrotem do otoczenia, a tlen osobnym wyjściem - zostaje skierowany do pacjenta i służy do oddychania.