KRS 0000287982

przelew online

 • Polski
 • English

Sprzęt dla podopiecznych

Dla naszych podopiecznych, których ciągle przybywa, potrzebujemy specjalistycznego sprzętu medycznego.

Stałe potrzeby

 • pulsoksymetr z czujnikiem dla noworodków - koszt takiego sprzętu to ok. 1 000 zł. Pulsoksymetr jest niezbędnym sprzętem dla naszych pacjentów. Bardzo ważne jest, aby stwierdzić tak szybko jak to możliwe nasycenie hemoglobiny w krwi pacjenta. Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru przezskórnego wysycenia krwi tlenem (saturacji). Jednocześnie rejestruje również częstotliwość pracy serca (puls).

 • ssak elektryczny - koszt takiego sprzętu to ok. 2 000 zł Urządzenie przenośne do odsysania śluzu zalegającego w górnych drogach oddechowych. Jest to podstawowy i jeden z najważniejszych sprzętów medycznych dla naszych podopiecznych, którzy nie są w stanie samodzielnie odkrztusić zalegającej wydzieliny.

 • koncentrator tlenu - koszt takiego sprzętu to ok. 3 000 zł Koncentrator tlenu to urządzenie do domowej terapii tlenowej dla osób o obniżonej wydolności płucnej. Urządzenie pobiera powietrze z otoczenia, spręża je, a następnie przepuszcza przez specjalne sita, które oddzielają tlen od azotu, azot wraca z powrotem do otoczenia, a tlen osobnym wyjściem - zostaje skierowany do pacjenta i służy do oddychania.

Turnusy i wózek rehabilitacyjny

Daria to 6 letnia dziewczynka, która choruje na nieuleczalną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Jest  uśmiechniętą i wesołą dziewczynką, niestety nie chodzi, nie siada samodzielnie, ma obniżone napięcie mięśniowe i choroba szybko postępuję . Rodzice robią wszystko aby spowolnić postępowanie choroby. Niestety fundusze rodziny  ledwo co starczają na wszelkie opłaty, zajęcia, żywność, odzież itd. O nowych większych zakupach takich jak nowe meble czy wyjazdy wypoczynkowo-lecznicze – niestety nie ma mowy. Daria od września chodzi do przedszkola, codziennie uczęszcza na rehabilitację, jeździ konno- hipoterapia i pływa na basenie. W związku ze swoją chorobą dziewczynka ma słabą odporność, nie choruje jednak zbyt często nawet jak chodzi do przedszkola (w dużym stopniu pomógł  wyjazd do Ciechocinka zasponsorowany przez naszych darczyńców).  Ciechocinek jest dla niej wspaniałą sprawą, tężnie solne mają wpływ na układ oddechowy- tam jest kilku krotnie większe stężenie jodu niż nad morzem. Taki turnus  przydał by się jej przynajmniej raz w roku.Drugą rzeczą, która jest potrzebna wózek specjalistyczny spacerowy, NFZ dofinansowuje  do wózka inwalidzkiego aktywnego, a wózek spacerowy musimy zakupić we własnym zakresie. Daria bardzo szybko rośnie i dotychczasowy wózek jest już za mały.Koszt takiego wózka to 3500 zł .Trzecia prośba rodziny to delfinoterapia wraz z rehabilitacją. Niestety jest to bardzo duży koszt: 7 dni turnusu to 4890 zł lub 14 dni to koszt 6197 zł

 

  • wyjazd na turnus do Ciechocinka (koszt 1500 zł)

  • wózek rehabilitacyjny 3500 zł 

  • delfinoterapia wraz z rehabilitacją 7 dni turnusu to 4890 zł lub 14 dni to koszt 6197 zł

   

Krzysztof

Krzysztof jest kochającym życie, uśmiechniętym, choć nieco nieśmiałym młodym człowiekiem. Choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a,  a w dzieciństwie przeszedł także chorobę nowotworową oka. Wymaga wentylacji mechanicznej oraz ciągłej rehabilitacji, która jest dla niego obecnie jedyną dostępną formą terapii. Robi wszystko, aby się nie poddać i doczekać znalezienia leku na swoją chorobę. Pragnie jak najdłużej być „choć trochę sprawny”. Chce żyć jak najpełniej, uczestniczyć w spotkaniach z ludźmi. Obecnie korzysta ze starego, używanego i zniszczonego wózka, który nie spełnia już do końca swojej roli, gdyż był wielokrotnie naprawiany, dokręcany. Rodziny nie stać na zakup nowego wózka, który umożliwiłby Krzysztofowi godne życie, wyjeżdżanie na wycieczki czy choćby siedzenie w wygodnej pozycji więc prosi o wsparcie w zakupie:

Wózek inwalidzki pielęgnacyjny 
nazwa: POLARO 2 
waga :18 kg
dodatkowe wyposażenie: hamulce ręczne, torba, pasy 4-punktowe, poduszka przeciwodleżynowa
cena: wózek+dodatkowe wyposażenie  6.000 zł

 

 • Wózek inwalidzki pielęgnacyjny 
  nazwa: POLARO 2 
  waga :18 kg
  dodatkowe wyposażenie: hamulce ręczne, torba, pasy 4-punktowe, poduszka przeciwodleżynowa
  cena: wózek+dodatkowe wyposażenie  6.000 zł

Symulator chodu

3-letnia Oliwia  choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Rodzice próbują uzyskać pieniądze na specjalistyczny sprzęt - symulator chodu,który jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Rodzice mają nadzieję, że dzięki ćwiczeniom w symulatorze chodu ich dziecko będzie miało szansę chodzić. Koszt tego sprzętu to kwota 70 000 zł. Rodzicom brakuje jeszcze 12 500 zł. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

 • symulator chodu (koszt - 70 000 zł, brakuje - 12 500 zł)

Specjalistyczny gorset

16-letnia Emilia ma zdiagnozowaną przepuklinę oponowo-rdzeniową. Porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo intensywnej rehabilitacji w wieku dojrzewania z powodu szybkiego wzrostu powstało mocne skrzywienie kręgosłupa. Lekarze nie mogą podjąć się operacji, a jedynym sposobem na dalsze funkcjonowanie jest usztywnienie kręgosłupa specjalistycznym gorsetem. Ten gorset może być wykonany w niemieckiej klinice w Aschau. Koszt to ok. 12 000 zł.

 • specjalistyczny gorset - koszt ok. 12 tysięcy zł.

Akumulatory do wózka, poduszka przeciwodleżynowa

Marcin od wczesnego dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Sam pisze o sobie w następujących słowach:
"Mam na imię Marcin. Mam 29 lat. Od 6 roku życia choruję na postępujący zanik mięśni. Od ponad roku jestem pod respiratorem, ale funkcjonuję w miarę normalnie. Mieszkam z mamą i 10 letnim braciszkiem. Nie jest Nam łatwo, bo mama samotnie Nas chowa i rzadko jest ktoś, kto ją odciąży od tego wszystkiego. Sporo wydajemy na środki higieniczne i środki medyczne. Mam wózek elektryczny, w którym na chwilę obecną wyczerpały się całkowicie akumulatory i zbieramy na nowe. Koszt oryginalnych wynosi 2 tysiące złotych a to znacznie przekracza Nasz budżet. Każda pomoc się przyda, wiec prosimy o wsparcie. Dziękuję."

Poza sprawnym wózkiem, który jest Marcinowi absolutnie niezbędny do poruszania się oraz opuszczania domu, potrzebna jest również poduszka przeciwodleżynowa. Jej zakup to wydatek w wysokości 1350 złotych. Stanowi to obciążenie znacznie przekraczające możliwości finansowe mamy Marcina.

 

 • Akumulatory do wózka,

  Poduszka przeciwodleżynowa.

kuracja AQUA E dla Krzysia i Ani

Krzysiu i Ania chorują na bardzo rzadką chorobę metaboliczną  hipobetalipoproteinemię. Ania oprócz tego ma trwałą wadę wzroku – niedowidzenie, częste infekcje dróg oddechowych i moczowych. Krzysiu jest chory także na autyzm i padaczkę. Zażywają leki stałe na swoje choroby oraz dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego AQUADEKS  w płynie oraz powinni dostawać  AQUA – E  w płynie. Niestety mamę nie stać na zakup tych preparatów. Nie są one refundowane, producentem jest firma z USA i można je zakupić jedynie w pakiecie. Koszt miesięcznej kuracji to 2000 zł. Mama samotnie wychowuje dwójkę chorych dzieci, ze specjalnymi wymogami żywieniowymi i lekowymi., dodatkowo kilka razy w miesiącu rodzina dojeżdża na rehabilitację, terapię do sali doświadczeń świata, konsultacje lekarskie.

Prosimy o wsparcie rodziny poprzez dofinasowanie kuracji AQUA – E która pozwoli dzieciom na lepsze funkcjonowanie w swojej chorobie.

 • dofinsowanie kuracji AQUA E , AQUADEKS (miesięczny koszt  to 2 000 zł)

Ortez H-KAFO dla Ani

Ania ma 5 lat . Mama prosi o częściowe dofinansowanie ortezy H- KAFO. Całkowity koszt ortezy to 13680, obecnie brakuje rodzicom 2 689 zł . Finanse rodziny nie pozwalają na zakup ortezy z własnych środków. Orteza H-KAFO pozwoli na prawidłowe ustawienie kończyn dolnych i pionizację w trakcie rehabilitacji ruchowej.

 • dofinansowanie ortezy H-KAFO (rodzicom brakuje 2 689zł)

Wózek specjalistyczny dla Agaty

Agata to jedenastoletnia dziewczynka chorująca na rdzeniowy zanik mięśni. Agata codziennie dojeżdża na rehabilitację na wózku, który jest już dla niej za mały. Rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej. Agata potrzebuje wózka specjalistycznego SWINGDO z dodatkowym wyposażeniem.
 • <p>wózek specjalistyczny SWINGDO z wyposażeniem.<br /> Koszt takiego wózka to 16 900 złotych. Część pieniędzy rodzice już pozyskali (m.in z NFZ, MOPS, Fundacji Promyk Słońca), brakuje jednak ciągle 10 000 zł.</p>

zrealizowana Kafelki ścienne

Lena ma 3 lata i od urodzenia jest podopieczną naszego Hospicjum z powodu zespołu Patau. Rodzina chce przeprowadzić w swoim domu remont, aby przystosować mieszkanie do zapewnienia dziecku odpwiednich warunków higienicznych. Stąd prośba o kafelki ścienne o powierzczni 14 m2.

zrealizowana Leżaczek-bujaczek

Emil ma 18 miesięcy i jest naszym podopiecznym od siedmiu tygodni z powodu podejrzenia zespołu genetycznego niewydolności jelit. Z powodu choroby jest skrajne niedożywiony. Ma dwójkę rodzeństwa  siedmiolatka Oskara i pięciolatkę Igę, którzy też chorują i mają orzeczenia o niepełnosprawności. Oboje rodzice są na zasiłku opiekuńczym. Obecnie do lepszego funkcjonowania Emila potrzeba rodzinie leżaczek-bujaczek Sprzęt ma służyć dla celów zabawowo-rehabilitacyjnych.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6288193434&utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=PLASmA-KinderKraft

Strony