Hospicjum perinatalne

Hospicjum Perinatalne Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pomaga rodzinom, które dowiadują się, że dziecko, na które czekają, jest nieuleczalnie chore. Podopiecznymi hospicjum stają się dzieci, u których na etapie ciąży została rozpoznana tzw. wada letalna.

W ramach pomocy mieści się zarówno wsparcie medyczne (wyczerpująca informacja na temat choroby i rokowania, pomoc w kontakcie ze specjalistami), jak psychologiczna czy duchowa oraz socjalna. To bardzo ważne, aby w tym niezwykle trudnym momencie, gdy rodzice dowiadują się o wadzie letalnej płodu, nie zostali sami z pytaniami i wątpliwościami.

W siedzibie fundacji organizujemy konsultacje specjalistów w tym genetyka klinicznego dr hab. n. med. prof. nadzw. Roberta Śmigla. Współpraca ze specjalistami z różnych placówek i ośrodków pozwala na kompleksową opiekę nad rodziną w tej szczególnej sytuacji. W przypadku, gdy stan dziecka po urodzeniu jest na tyle dobry, że ma ono możliwość wypisu ze szpitala do domu staje się podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Pomoc i opieka jest całkowicie bezpłatna.

Monika Kłosowska-Bodak psycholog

hospicjum.perinatalne [at] hospicjum.wroc.pl