Hospicjum Wrocław - Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
1 procent grupa wsparcia hospicjum perinatalne nakretki pola wrocławski bieg sponsorowany promyki

english version

Posłuchaj spotu jeden procent podatku dla hospicjum dla dzieci.


Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” to organizacja pożytku publicznego. A to oznacza, że możesz nam przekazać jeden procent podatku dochodowego. Celem statutowym fundacji jest pozyskiwanie funduszy na działanie Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – jedynego hospicjum dla dzieci na terenie całego województwa dolnośląskiego.

 • Wpływy z jednego procenta podatku za 2013 rok wyniosły 1 777 870,22 zł.
 • Pomagamy dzieciom w ich własnych domach, zapewniamy sprzęt medyczny, leki i rehabilitację. To tu dociera lekarz, pielęgniarka, wolontariusze.
 • Pieniądze trafiają do wspólnej puli i są dzielone według potrzeb pacjentów. Każde chore dziecko jest dla nas równie ważne.
 • Troszczymy się o rodzeństwo naszych podopiecznych. Chcemy, aby mimo choroby siostry czy brata mieli dobre dzieciństwo. Zapewniamy im wyjazdy wakacyjne i feryjne, wyprawki szkolne, prezenty na Dzień Dziecka czy Mikołajki.
 • Prowadzimy Grupę Wsparcia dla Rodzin po Stracie Dziecka
 • Przy Fundacji działa wolontariat, by jak najwięcej zrobić dla chorych dzieci.
 • Edukujemy dzieci i młodzież Dolnego Śląska, aby upowszechniać idee pomocy, wrażliwości i empatii.
 • Dla rodzin opieka, którą zapewniamy jest całkowicie bezpłatna.

W ciągu ostatniego roku liczba dzieci, którym pomagamy wzrosła do ponad 260. Dzięki pieniądzom, które dostaliśmy z jednego procenta podatku możemy więcej, ale jeszcze wciąż za mało. Bardzo zależy nam, aby móc pomóc każdemu, kto się do nas zgłosi.

W 2014 roku rozpoczęła działalność specjalistyczna przychodnia dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. Jest to jedyna tego typu placówka na terenie Dolnego Śląska. Rodzice mogą przyjechać ze swoim chorym maluchem i w jednym miejscu skonsultować się u wielu specjalistów oraz mieć pewność, że warunki lokalowe pozwolą im na bezpieczny i nieobciążający dla dziecka pobyt.

Wierzymy, że w tym roku będziecie Państwo z nami wspierając nasze działania. Bardzo dziękujemy za Państwa ofiarność. Za jeden procent podatku.

jeden procent podatku - szczegółowe instrukcje:

1. Oblicz swój podatek dochodowy, uwzględniając wszelkie ulgi i odliczenia. Wylicz jeden procent od tej kwoty, zaokrąglając do pełnych dziesiątek groszy w dół.

2. Wypełnij odpowiednią rubrykę w rozliczeniu rocznym. Są to następujące rubryki (oznaczone literami) w formularzach: M w PIT-28, O w PIT-36, N w PIT-36L, H w PIT-37, G w PIT-38, G w PIT-39

Numer KRS: 0000287982
Wyliczoną kwotę jednego procenta podatku

Uwaga! Rubryka musi być wypełniona czytelnie i bezbłędnie.

3. Jeśli jesteś ryczałtowcem wyślij rozliczenie do 2 lutego 2015 r. Prowadzący działalność gospodarczą mają do wyboru dwa terminy: do 20 stycznia (wtedy nie wpłaca się zaliczki za grudzień tylko składa się rozliczenie roczne) lub do 30 kwietnia 2015 r. Wszyscy pozostali mają czas do 30 kwietnia 2015 r.

4. Jeśli wyślesz rozliczenie po terminie, Twój jeden procent podatku NIE ZOSTANIE przekazany na wybrany przez Ciebie cel. Jeśli w Twoim rozliczeniu rocznym powstała niedopłata, wpłać ją najpóźniej do 30 kwietnia 2015 r.

5. Należny podatek można zapłacić po terminie, ale z odsetkami. Są na to dwa miesiące od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego (art. 45c ust. 2 ustawy o pdof). Jeśli złożysz korektę zeznania podatkowego, w ciągu miesiąca od upływu terminu składania zeznań podatkowych (art. 45 c ustawy o pdof), wówczas możesz wykazać tam jeden procent podatku i kwota ta zostanie przekazana zgodnie z deklaracją korygującą.

6. Od grudnia będzie tu bezpłatny program do rozliczania PIT 2014, do pobrania z naszej strony lub w wersji online.

KRS 0000287982


To naprawdę bardzo proste – wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pole w swoim rozliczeniu rocznym. Nie musisz niczego wpłacać – zrobi to za Ciebie Urząd Skarbowy! I jeden procent podatku trafi do nas.
 1. Oblicz 1% od swojego podatku dochodowego
 2. Wpisz w formularzu PIT KRS Fundacji
 3. Wyślij rozliczenie w odpowiednim terminie
 4. Wpłać podatek dochodowy

Do kiedy można rozliczać PIT:

 • Ryczałtowcy – PIT 28, termin złożenia do 2 lutego 2015 r.
 • Przedsiębiorcy – PIT 36, termin złożenia do 30 kwietnia 2015 r.
 • Przedsiębiorcy na podatku liniowym – PIT 36L, termin złożenia do 30 kwietnia 2015 r.
 • Pracownicy – PIT 37, termin złożenia do 30 kwietnia 2015 r.
 • Gracze giełdowi PIT 38, termin złożenia do 30 kwietnia 2015 r.
 • Osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39, termin złożenia do 30 kwietnia 2015 r.

Termin końcowy mija o godzinie 23:59 dnia wskazanego powyżej.

footer