KRS 0000287982

przelew online

1% podatku

W tym roku Państwa szczodrość była wielka. Zaufaliście naszej fundacji, co zaskutkowało kwotą ponad 2 400 000 zł! To wielka rzecz dla naszych podopiecznych – obecnych i przyszłych. Ich dni i noce będą dzięki Wam bezpieczne. Daliście nam możliwość rozwoju – planujemy budowę domu opieki wyręczającej. Dziękujemy.


Zakończył się okres przekazywania 1% podatku. Dziękujemy tym, którzy podzielili się z nami swoim czasem i uwagą. To jaka uzbiera się łącznie kwota na wspieranie naszych rodzin będzie wiadome w czasie wakacji. Urzędy Skarbowe mają 3 miesiące od złożenia zeznania na przekazanie odpisu organizacjom pożytku publicznego. Czekamy.

 

Dziękujemy za 1 procent


Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” to organizacja pożytku publicznego. A to oznacza, że możesz nam przekazać jeden procent podatku dochodowego. Celem statutowym fundacji jest pozyskiwanie funduszy na działanie Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – jedynego domowego hospicjum dla dzieci na terenie całego województwa dolnośląskiego.

 • Pomagamy dzieciom w ich własnych domach, zapewniamy sprzęt medyczny, leki i rehabilitację. To tu dociera lekarz, pielęgniarka, wolontariusze.
 • Pieniądze trafiają do wspólnej puli i są dzielone według potrzeb pacjentów. Każde chore dziecko jest dla nas równie ważne.
 • Troszczymy się o rodzeństwo naszych podopiecznych. Chcemy, aby mimo choroby siostry czy brata mieli dobre dzieciństwo. Zapewniamy im wyjazdy wakacyjne i wyjazdy na ferie, wyprawki szkolne, prezenty na Dzień Dziecka czy Mikołajki.
 • Przy Fundacji działa wolontariat, by jak najwięcej zrobić dla chorych dzieci.
 • Edukujemy dzieci i młodzież Dolnego Śląska, aby upowszechniać idee pomocy, wrażliwości i empatii.
 • Dla rodzin opieka, którą zapewniamy jest całkowicie bezpłatna.

W ciągu ostatniego roku liczba dzieci, którym pomagamy wzrosła do ponad 280. Dzięki pieniądzom, które dostaliśmy z jednego procenta podatku możemy więcej. Bardzo zależy nam, aby móc pomóc każdemu, kto się do nas zgłosi.

W 2014 roku rozpoczęła działalność specjalistyczna przychodnia dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. Jest to jedyna tego typu placówka na terenie Dolnego Śląska. Rodzice mogą przyjechać ze swoim chorym maluchem i w jednym miejscu skonsultować się u wielu specjalistów oraz mieć pewność, że warunki lokalowe pozwolą im na bezpieczny i nieobciążający dla dziecka pobyt.

Wierzymy, że w tym roku będziecie Państwo z nami wspierając nasze działania. Bardzo dziękujemy za Państwa ofiarność. Za jeden procent podatku.

KRS 0000287982


To naprawdę bardzo proste – wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pole w swoim rozliczeniu rocznym. Nie musisz niczego wpłacać – zrobi to za Ciebie Urząd Skarbowy! I jeden procent podatku trafi do nas.
 1. Oblicz 1% od swojego podatku dochodowego
 2. Wpisz w formularzu PIT KRS Fundacji
 3. Wyślij rozliczenie w odpowiednim terminie
 4. Wpłać podatek dochodowy

Do kiedy można rozliczać PIT:

 • Ryczałtowcy – PIT 28, termin złożenia do 1 lutego 2016 r.
 • Przedsiębiorcy – PIT 36, termin złożenia do 2 maja 2016 r.
 • Przedsiębiorcy na podatku liniowym – PIT 36L, termin złożenia do 2 maja 2016 r.
 • Pracownicy – PIT 37, termin złożenia do 2 maja 2016 r.
 • Gracze giełdowi PIT 38, termin złożenia do 2 maja 2016 r.
 • Osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39, termin złożenia do 2 maja 2016 r.

Termin końcowy mija o godzinie 23:59 dnia wskazanego powyżej.

Obejrzyj spot jeden procent podatku dla hospicjum dla dzieci.

Jeden procent podatku - szczegółowe instrukcje:

1. Oblicz swój podatek dochodowy, uwzględniając wszelkie ulgi i odliczenia. Wylicz jeden procent od tej kwoty, zaokrąglając do pełnych dziesiątek groszy w dół.

2. Wypełnij odpowiednią rubrykę w rozliczeniu rocznym. Są to następujące rubryki (oznaczone literami) w formularzach: M w PIT-28, O w PIT-36, N w PIT-36L, H w PIT-37, G w PIT-38, G w PIT-39

Numer KRS: 0000287982
Wyliczoną kwotę jednego procenta podatku

Uwaga! Rubryka musi być wypełniona czytelnie i bezbłędnie.

3. Jeśli jesteś ryczałtowcem wyślij rozliczenie do 1 lutego 2016 r. Prowadzący działalność gospodarczą mają do wyboru dwa terminy: do 20 stycznia (wtedy nie wpłaca się zaliczki za grudzień tylko składa się rozliczenie roczne) lub do 2 maja 2016 r. Wszyscy pozostali mają czas do 2 maja 2016 r.

4. Jeśli wyślesz rozliczenie po terminie, Twój jeden procent podatku NIE ZOSTANIE przekazany na wybrany przez Ciebie cel. Jeśli w Twoim rozliczeniu rocznym powstała niedopłata, wpłać ją najpóźniej do 2 maja 2016 r.

5. Należny podatek można zapłacić po terminie, ale z odsetkami. Są na to dwa miesiące od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego (art. 45c ust. 2 ustawy o pdof). Jeśli złożysz korektę zeznania podatkowego, w ciągu miesiąca od upływu terminu składania zeznań podatkowych (art. 45 c ustawy o pdof), wówczas możesz wykazać tam jeden procent podatku i kwota ta zostanie przekazana zgodnie z deklaracją korygującą.

6. Od grudnia będzie tu bezpłatny program do rozliczania PIT 2015, do pobrania z naszej strony lub w wersji online.