KRS 0000287982

przelew online

1% podatku

Neo-Nówka w 2016 roku zachęcała do przekazania 1% naszym podopiecznym. Czekamy na efekty.

Embedded thumbnail for 6. Noworoczny Koncert Charytatywny
Dziękujemy za przekazanie 1% w 2015 roku wszystkim tym, którzy zaufali naszej Fundacji. Dzięki Wam możemy pomagać. Niebawem spłynie do nas 1% podatku, którym podzieliliście się Państwo z nami w 2016 roku.

Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” to organizacja pożytku publicznego. A to oznacza, że możesz nam przekazać jeden procent podatku dochodowego. Dzięki temu pomożesz opiekować się maluchami z najdłużej działającego domowego hospicjum dla dzieci na terenie całego województwa dolnośląskiego. Staramy się pomagać jak najszerzej.

 • Pomagamy dzieciom w ich własnych domach, zapewniamy sprzęt medyczny, leki i rehabilitację, opiekę psychologiczną i wsparcie socjalne.
 • Dzieci, których stan jest stabilny mogą otrzymać od nas pomoc celową – rehabilitację lub użyczenie sprzętu.
 • Jesteśmy mobilni. Jeździmy codziennie – do domów chorych dzieci w całym województwie dociera lekarz, pielęgniarka, psycholog, pracownik socjalny, wolontariusze.
 • Prowadzimy specjalistyczną przychodnię dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. Rodzice mogą przyjechać ze swoim chorym dzieckiem i w jednym miejscu skonsultować się u wielu specjalistów oraz mieć pewność, że warunki lokalowe pozwolą im na bezpieczny i nieobciążający dla dziecka pobyt.
 • Troszczymy się o rodzeństwo naszych podopiecznych. Chcemy, aby mimo choroby siostry czy brata mieli dobre dzieciństwo. Zapewniamy im wyjazdy wakacyjne, wyprawki szkolne, prezenty na Dzień Dziecka czy Mikołajki.
 • Przy Fundacji działa wolontariat, by jak najwięcej zrobić dla chorych dzieci.
 • Edukujemy dzieci i młodzież Dolnego Śląska, aby upowszechniać idee pomocy, wrażliwości i empatii.
 • Dla rodzin opieka, którą zapewniamy jest całkowicie bezpłatna.
 • Pieniądze od darczyńców trafiają do wspólnej puli i są dzielone według potrzeb. Każde chore dziecko jest dla nas równie ważne.
 • Dokumenty z działalności możecie zobaczyć tutaj.

Bardzo zależy nam, aby móc pomóc każdemu, kto się do nas zgłosi.

Wierzymy, że w tym roku będziecie Państwo z nami wspierając nasze działania. Bardzo dziękujemy za Państwa ofiarność. Za jeden procent podatku.

Jeden procent podatku - szczegółowe instrukcje:

1. Oblicz swój podatek dochodowy, uwzględniając wszelkie ulgi i odliczenia. Wylicz jeden procent od tej kwoty, zaokrąglając do pełnych dziesiątek groszy w dół.

2. Wypełnij odpowiednią rubrykę w rozliczeniu rocznym. Są to następujące rubryki (oznaczone literami) w formularzach: M w PIT-28, O w PIT-36, N w PIT-36L, H w PIT-37, G w PIT-38, G w PIT-39

Numer KRS: 0000287982
Wyliczoną kwotę jednego procenta podatku

 

Uwaga! Rubryka musi być wypełniona czytelnie i bezbłędnie.

3. Jeśli jesteś ryczałtowcem wyślij rozliczenie do 1 lutego 2016 r. Prowadzący działalność gospodarczą mają do wyboru dwa terminy: do 20 stycznia (wtedy nie wpłaca się zaliczki za grudzień tylko składa się rozliczenie roczne) lub do 2 maja 2016 r. Wszyscy pozostali mają czas do 2 maja 2016 r.

4. Jeśli wyślesz rozliczenie po terminie, Twój jeden procent podatku NIE ZOSTANIE przekazany na wybrany przez Ciebie cel. Jeśli w Twoim rozliczeniu rocznym powstała niedopłata, wpłać ją najpóźniej do 2 maja 2016 r.

5. Należny podatek można zapłacić po terminie, ale z odsetkami. Są na to dwa miesiące od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego (art. 45c ust. 2 ustawy o pdof). Jeśli złożysz korektę zeznania podatkowego, w ciągu miesiąca od upływu terminu składania zeznań podatkowych (art. 45 c ustawy o pdof), wówczas możesz wykazać tam jeden procent podatku i kwota ta zostanie przekazana zgodnie z deklaracją korygującą.

6. Tutaj znajdziesz bezpłatny program do rozliczania PIT 2015

KRS 0000287982

 1. Oblicz 1% od swojego podatku dochodowego
 2. Wpisz w formularzu PIT KRS Fundacji
 3. Wyślij rozliczenie w odpowiednim terminie
 4. Wpłać podatek dochodowy

Do kiedy można rozliczać PIT:

 • Ryczałtowcy – PIT 28, termin złożenia do 1 lutego 2016 r.
 • Przedsiębiorcy – PIT 36, termin złożenia do 2 maja 2016 r.
 • Przedsiębiorcy na podatku liniowym – PIT 36L, termin złożenia do 2 maja 2016 r.
 • Pracownicy – PIT 37, termin złożenia do 2 maja 2016 r.
 • Gracze giełdowi PIT 38, termin złożenia do 2 maja 2016 r.
 • Osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39, termin złożenia do 2 maja 2016 r.

Termin końcowy mija o godzinie 23:59 dnia wskazanego powyżej.