KRS 0000287982

przelew online

  • Polski
  • English

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci została powołana w 2007 roku w celu pozyskiwania środków na prowadzenie domowego hospicjum dla dzieci. Wówczas jedynego domowego hospicjum dla dzieci na całym Dolnym Śląsku. Fundacja to organizacja pożytku publicznego. Dzięki temu możecie Państwo przekazać na rzecz podopiecznych 1% podatku dochodowego w ramach rozliczenia rocznego PIT. Wpływy z 1% podatku są bardzo ważne dla naszego działania. To właśnie Twój 1% podatku pozwala kupować bardzo drogi sprzęt, opłacać domową rehabilitację, leki i specjalistyczne odżywki. Jednak oprócz 1% podatku istnieje jeszcze wiele innych sposobów pomocy, nie tylko materialnej. Zobacz Pomóż nam pomagać.

Dokumenty


Zespół Fundacji

Rada Fundacji:

  • Waldemar Gołębiowski

Waldemar GołębiowskiZałożyciel Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Doktor nauk medycznych, specjalista pediatra, specjalista medycyny paliatywnej oraz onkologii i hematologii dziecięcej. Pomysłodawca i szef (od 2002 do 2006 roku) domowego hospicjum dla dzieci zorganizowanego pod nazwą Zespół Wyjazdowej Opieki Paliatywnej Akademickiego Szpitala Klinicznego - Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Od roku 2007 jest adiunktem w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii AM we Wrocławiu oraz wykładowcą opieki paliatywnej. Prywatnie mąż i ojciec czwórki dzieci. Zainteresowania: historia, sport.

  • Jerzy Pejcz

Doktor nauk medycznych i specjalista chorób dzieci. Przez 14 lat pracował w Klinice Hematologii i Chorób Rozrostowych Dzieci we Wrocławiu, a w latach 1995-2014 był Ordynatorem Oddziału Dziecięcego Szpitala im Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Od 1989 roku prowadzi prywatna praktykę pediatryczną. Jest autorem i współautorem ponad 50 prac naukowych i doniesień zjazdowych. Prowadził ponad 70 wykładów szkoleniowych dla lekarzy z zakresu hematologii, onkologii, chorób infekcyjnych i wakcynologii.

Doktor Pejcz jest nie tylko członkiem Rady Fundacji. Pełni również funkcję konsultanta medycznego, jest wsparciem dla lekarzy i pielęgniarek. Dba o kwalifikacje i rozwój personelu wrocławskiego domowego hospicjum dla dzieci.

Doktor Jerzy Pejcz i doktor Waldemar Gołębiowski, założyciel Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, odpowiadają za wysoką jakość opieki paliatywnej w Fundacji oraz działanie na rzecz dobra chorego dziecka i jego rodziny bez uciekania się do uporczywej terapii.

  • Bożena Szawlis
  • Tomasz Sokołowski

 

Prezes zarządu: Beata Hernik-Janiszewska

Główna księgowa: Joanna Pijanowska

Księgowa: Justyna Wiśniewska

Specj. ds. kadr i rozliczeń z NFZ: Agnieszka Nowacka

Promocja i edukacja: Ariadna Kamińska

Wolontariat: Kornelia Szymańska

Biuro Fundacji: Marta Golnik


Gmina Dzierżoniów

W dniu 15 marca 2016 podpisana została umowa z Gminą Dzierżoniów o nr 525/31/K/2016 na wspieranie rodzin i opiekunów w opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi. Dzięki środkom pozyskanym z budżetu Gminy Dzierżoniów w wysokości 2 940 zł mamy możliwość dofinansować rehabilitację dla trójki dzieci z Gminy Dzierżoniów będących pod opieką naszej Fundacji.

logo Wrocławia

 

W dniu 25 kwietnia 2014 podpisana została umowa dotacyjna z Gminą Wrocław o nr H/DZ/1/2014. Dzięki środkom pozyskanym z budżetu Gminy Wrocław w wysokości 70 000 zł mieliśmy możliwość zakupić drobny sprzęt medyczny oraz rehabilitacyjny, materiały medyczne, odżywki, które poprzez odżywianie wpływają na skuteczność rehabilitacji oraz skutecznie opłacać samą rehabilitację dla dzieci będących pod opieką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

 

 

Zgodnie z umową nr 1619(2296)/FPM/2014 z dnia 26 maja 2014 r. Fundacja Polska Miedź w Lubinie przekaże na rzecz naszej Fundacji darowiznę w kwocie do wysokości 70 000 zł brutto z przeznaczeniem na dofinasowanie zakupu niezbędnego sprzętu medycznego, materiałów medycznych oraz leków na potrzeby nieuleczalnie i przewlekle chorych z terenu woj. dolnośląskiego, będących pod opieką Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.