Prosimy o pomoc w spełnieniu marzenia chorego Jaśka.

Jaś ma 13 lat i dwie starsze siostry. Razem z rodzicami mieszka na obrzeżach miasta. Kocha przyrodę, spacery, obserwowanie natury. Rodzice są rolnikami. W domu panuje porządek i szacunek dla pracy. Atmosfera jest pełna ciepła i życzliwości. Nowym mieszkańcem domu jest sznaucer miniaturowy o wdzięcznym imieniu Maniek, który dołączył do dwóch papużek. Janek bardzo lubi ich towarzystwo.

Jaś od urodzenia choruje na mukowiscydozę.  To nieuleczalna choroba genetyczna. Wraz z upływem czasu stan zdrowia Jasia pogarsza się – najbardziej dokuczliwe są coraz większe kłopoty z oddychaniem i trudności w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych.

Janek trafił pod opiekę Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci w marcu 2016 roku. Zyskał domową opiekę lekarzy i pielęgniarek, bezpłatne leki i badania, sprzęt medyczny. Nie może być rehabilitowany.

Wiele marzeń i zainteresowań  Jasia znalazło się poza jego możliwościami ze względu na chorobę. Te ograniczenia dotyczą także jego pobytu na świeżym powietrzu. Ponieważ chłopiec bardzo lubi przebywać wśród roślin i zwierząt rodzice zaczęli budować oszkloną altanę, w której urządzą mu oranżerię. Chcą, aby ich syn mógł być wśród zieleni nawet w czasie wietrznej czy deszczowej pogody nie narażając się na infekcje. Do ukończenia inwestycji potrzeba 4025 zł. Bardzo prosimy o pomoc w realizacji tej potrzeby.

Dowolne wpłaty z dopiskiem „Altana dla Jasia” proszę kierować na konto 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001 Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a, 50-260 Wrocław.

Zróbmy wszystko, aby wiosenne i letnie dni Janek spędzał wśród zieleni i słońca.

Dziękujemy.