Podsumowanie 7 Noworocznego Koncertu Charytatywnego

Sobota 28 stycznia 2017 roku była absolutnie wyjątkowa. W sali głównej Narodowego Forum Muzyki spotkali się ludzie, dla których pomaganie jest naturalne jak śmiech, bo on towarzyszył wszystkim cały wieczór. Na przemian ze łzami wzruszenia. Wśród gości byli rodzice podopiecznych, przyjaciele, dobrodzieje i sympatycy fundacji, a także Ci, którzy chcieli zobaczyć swoich scenicznych ulubieńców w pięknych wnętrzach Narodowego Forum Muzyki. Spotkanie rozpoczął Radek Bielecki (pomysłodawca koncertowania dla nas) z Beatą Hernik-Janiszewską prezeską Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz doktorem Waldemarem Gołębiowskim założycielem naszego hospicjum. Przy tej okazji każdy z członków kabaretu otrzymał pamiątkowa grafikę z okazji 7-lecia owocnej współpracy.

7 Lat współpracy z Neo-Nówką

Muzycznie spotkanie rozpoczął chór dziecięcy z Zespołu Szkół w Miękini wspierany przez muzyków i solistów m.in. ze studium musicalowego przy Teatrze Capitol. Wspaniała grupa, która zawiązała się zaledwie jesienią, aby robić coś  dobrego przy okazji cieszenia się śpiewem. Na czele tego entuzjastycznego tłumu stoi Maciej Kornalski nauczyciel i chórmistrz. Matką chóru jest Agnieszka Gawlińska też nauczycielka i świetna organizatorka. Chór nagrał w grudniu płytę z kolędami, którą następnie kwestował. W sumie mali i duzi śpiewający ludzie przekazali nam aż 5 127,21 zł. Bardzo dziękujemy!

Na scenie wystąpiła Alicja Janosz w nowym repertuarze oraz Kuba Sienkiewicz Trio z hitami Elektrycznych Gitar w wersji akustycznej. Lekarzy tego wieczoru było na scenie wielu. Oprócz doktora Gołębiowskiego i Kuby Sienkiewicza wystąpiła chirurg Monika Pfanhauser. Kobieta o wielu talentach zaśpiewała piosenkę z musicalu Metro. Po tym utworze do gości na scenie dołączył kolejny lekarz - doktor Adam Domanasiewicz znany z pionierskich operacji transplantacji kończyn. Oboje zaanonsowali obraz na aukcję, którego byli darczyńcami. To reprodukcja obrazu Zdzisława Beksińskiego. Kluczowy jest motyw ręki, na którym - pod artystyczną opieką Wandy Ozieranskiej - dodali oryginalne sygnatury pacjenci po rekonstrukcji ręki. Piotr Tchórz, który jako pierwszy człowiek na świecie miał przeszczepioną rękę w wadzie wrodzonej i Damian Szwedo, któremu przeszczepiono rękę utraconą w wypadku. Spotkanie obu pacjentów było okazją do rozmowy, wymiany wrażeń i myśli, formą integracji i rehabilitacji. Dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie unikatowego dzieła było to niezwykłe przeżycie. Obraz został zlicytowany za rekordową kwotę 51 000 zł!

Reprodukcja

Pozostałe fanty płynnie znajdowały swych nabywców dzięki wielkiej sile perswazji trójki kabareciarzy z Neo-Nówki: Radka Bieleckiego, Michała Gawlińskiego i Romana Żurka. Szacun! Pluszowa panda, która maszerowała z Magdą Kasprzyk przez cztery miesiące pokonując 4000 km znalazła nowy dom, a na nasze konto wpłynie niebawem z tego tytułu 4000 zł (bo PAN.DA 4000). Piękny obraz Mały Książę Sławomira Wrembla będzie zdobił ścianę domu, którego właściciel zdecydował się zapłacić za płótno 31 000 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy licytowali, podbijali i dopingowali stających w szranki o zwycięstwo. Ci, którym zasobność portfela nie pozwalała na szaleństwa aukcji pozostała Loteria Koncertowa - co 4. los wygrywał, a wszystkie pomagały.

Panda 4.000 i Mały książe

Było mnóstwo wzruszeń, spotkań, uścisków, zaskoczeń, splotów okoliczności i ludzkich losów. To był wspaniały wieczór dający wielką wiarę w ludzi jako wspólnotę. Dziękujemy Wam, że byliście z nami. 7. Noworoczny Koncert Charytatywny zamykamy kwotą 221 529,11 zł. Szacun! Te pieniądze zapewnią kilka miesięcy rehabilitacji domowej dla naszych podopiecznych.

31 sty

Dzieci fundacji

obejrzyj film (silverlight)

Jest ogromne grono ludzi, dzięki którym udało się nam zorganizować tak wymagającego przedsięwzięcia. Oto Oni:

Wolontariusze Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Arkana Cosmetics

Magnolia Park

Hotel Campanile

Wydarzenie uwiecznili – zdjęciem, filmem, słowem:

Sławomir Dalidowicz, Tomasz Gola Beata Jackowska, Piotr Janicki , Daniel Jakubczyk, Kacper Kucharski, Daniel Skrzyniarz

DZIĘKUJEMY! Do zobaczenia za rok - 28 stycznia 2018 roku. Tym razem w niedzielę :)