przelew online

Nakrętki dla Hospicjum - jeszcze więcej dobrego plastiku

Akcja Nakrętki dla Hospicjum trwa od 2011 roku. Zbieramy wszystkie nakrętki (od napojów, ale też płynów, szamponów, kawy) oraz to, co ma na sobie jedno z poniższych oznaczeń

Oznaczenia dobrego plastiku

Dobry plastik to przedmioty z oznaczeniami PP, PE, LDPE, HDPE - opakowania po kosmetykach, chemii gospodarczej, lodach, jogurtach etc. Za każdym razem trzeba zerknąć na spód lub bok opakowania i zobaczyć czy jest tam jeden z wymienionych wyżej symboli. A jeśli jeszcze zadbacie Państwo, aby mniejsze przedmioty wrzucać do większych - będzie świetnie. Dzięki temu zwiększymy efekt akcji.

Nakrętki dla Hospicjum   Nakrętki dla Hospicjum   Nakrętki dla Hospicjum

Od września, wspólnymi siłami zebraliśmy 40,5 tony nakrętek. To dużo, bo ponad 50 000 zł. Marzy nam się, żeby podwoić te zebrane tony i złotówki. Co Wy na to? Oto namiary na miejsce, do którego można odwozić zebrane plastikowe skarby.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów  Komunalnych

ul. Michalczyka 9 (boczna ul. Długiej, przed OBI jadąc od strony Mostu Mieszczańskiego) prowadzony przez Ekosystem Sp. z o.o.

dostępny jest w godzinach 8-17.00 w dni powszednie i 8-16.00 w soboty.

Wjazd przez bramę, a następnie w lewo do końca do niebieskiego kontenera.

Brama wjazdowa Nakrętki dla Hospicjum   Kontener na Nakrętki dla Hospicjum

Szkoły i przedszkola mogą zgłaszać się do akcji wypełniając formularz.

Firmy i instytucje mogą zgłaszać się do akcji wypełniając formularz.

Pamiętajmy. Dla wielkich rzeczy, małe gesty.