Konferencja Naukowo-Szkoleniowa dla Dziecięcych Hospicjów z Polski oraz z Ukrainy

W połowie września nasz zespół medyczno-psychologiczny brał udział w obchodach 20-lecia działalności Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Jednocześnie obchodzono 10-lecie Ogólnopolskiego Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej. Z okazji jubileuszu do Kazimierza Dolnego zjechały ekipy hospicjów dziecięcych z Polski oraz Ukrainy.

Był czas na świętowanie (wspaniały koncert Stanisława Soyki), ale też na wymianę poglądów, doświadczeń oraz dokształcanie się. Konferencję Naukowo-Szkoleniowa dla Dziecięcych Hospicjów rozpoczął wykładem Godność pacjenta ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek. W ciągu trzech dni goście i uczestnicy konferencji uczestniczyli w wykładach i warsztatach, które dotykały kwestii medycznych i psychologicznych w działalności hospicjów dziecięcych.

Zdjęcia: