przelew online

20 mar

Pierwszy weekend Pól Nadziei za nami

Rozpoczęliśmy akcje i kwesty Pól Nadziei 2016/2017. Spotkaliśmy się w Magnolia Park. Mimo wietrznej pogody dotarli do nas uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 we Wrocławiu, Gimnazjum nr 18 we Wrocławiu oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich, wolontariusze fundacji i wolontariuszka pracownicza z firmy Power Media oraz księgowe. Rozliczaliśmy PIT-y w zamian za 1% podatku, a wolontariusze kwestowali. Odwiedzającym Magnolię mówiliśmy o tym czym się zajmujemy, o pomaganiu i wolontariacie.

16 mar

Urodziny Bartosza.

Tydzień zaczął się dobrze. Od jubileuszu Bartosza. Bartosz celebrował urodziny w towarzystwie rodziców i rehabilitanta Marcina, który opiekuje się Bartkiem od 10 lat i jest już prawie w rodzinie. Były też nasze fundacyjne panie psycholog Agata i Paulina oraz pielęgniarka Patrycja, które przywiozły wspaniały tort. Nastrój był tak swobodny, że upłynął na wspominkach i oglądaniu zdjęć. Bartoszu, wszystkiego najlepszego.

15 mar

Od dzisiaj ułatwienia w rozliczeniach PIT i możliwość przekazania 1%

Na mocy najnowszej ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnicy nie będą musieli samodzielnie wypełniać PIT-37 za 2016 r. - zrobi to na ich wniosek urząd skarbowy. Tak przewiduje nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Osoby, które w ubiegłym roku osiągnęły dochody wyłącznie od płatników (z tytułu m.in. umowy o pracę, zlecenia czy o dzieło) lub od organów rentowych, będą mogły urzędowi skarbowemu powierzyć sporządzenie PIT-37 za 2016 r.

15 mar

Wiosenny nabór do wolontariatu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Planujesz wiosenne porządki w domu? A może w swoim życiu? Jeśli chcesz robić coś pożytecznego w miłym gronie – zapraszamy. Możesz podarować nam swój czas, zaangażowanie, talenty, niespożytą energię lub siłę spokoju. Wszystko czym zechcesz się podzielić pomoże nam w organizacji opieki domowego hospicjum dla dzieci, które działa na Dolnym Śląsku.

14 mar

Fundacyjny Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet, jak co roku,  zaprosiliśmy Mamy naszych podopiecznych oraz Przyjaciółki i Pracowniczki fundacji na uroczystość do Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Tym razem całą organizacją zajęła się tylko męska część naszego wolontariatu i nie ukrywamy, że był to strzał w dziesiątkę. Panie były zachwycone szarmancką obsługą, uroczystą atmosferą i świetną organizacją. Był to dzień pełen rozmów, wzruszeń, dyskusji. Przede wszystkim była możliwość spotkania się osób, które na co dzień troszczą się o dzieci.

10 mar

Nasza księgowa rozliczy Cię za DARmo.

Rozliczenie roczne Cię przeraża? Wystarczy przynieść wszystkie dokumenty i dane. PIT będzie można na miejscu wydrukować lub przesłać elektronicznie do Urzędu Skarbowego. Do wysłania on line potrzebna jest kwota przychodu za poprzedni rok (jako podpis) lub kopia ubiegłorocznej deklaracji PIT. Będą rozliczane tylko polskie PIT-y.

09 mar

POŻYTECZNI 2017 czyli co robimy dla chorych dzieci na Dolnym Śląsku.

Trwa właśnie plebiscyt Gazety Wrocławskiej na pożyteczne organizacje Dolnego Śląska. Pożyteczny, wg Słownika Języka Polskiego, oznacza przynoszący pożytek, potrzebny do czegoś; pomagający komuś w czymś. Każdego dnia o tym pamiętamy. Pracownicy i wolontariusze.

Bardzo prosimy o wsparcie nas swoimi głosami. Zachęcamy do oddawania wyłącznie bezpłatnych głosów (FB – 2 dziennie i przez stronę gazety – 3 dziennie).Głosowanie potrwa do 31 marca 2017 r. Tutaj potrzebna jest systematyczność.

08 mar

Reportaż Magdy Skawińskiej Obraz dla Polskiego Radia

O tym, co wydarzyło się przy okazji 7. Noworocznego Koncertu Charytatywnego i aukcji można długo opowiadać. W reportażu Obraz robią to ludzie, którzy stworzyli te historię.  Serdecznie zapraszamy do wysłuchania.

02 mar

Akcja Nakrętki dla Hospicjum rozkręca się w siedzibie firmy Kaufland

Nakrętki dla Hospicjum

Zbiórka nakrętek rozpoczęła się niedawno. Przed świętami Bożego Narodzenia w kuchniach oraz przy recepcji stanęło 15 pojemników, które firma specjalnie zamówiła. Pilotażowo pojemniki zostały wysłane do jednego centrum logistycznego oraz marketu. Informacja o akcji została opublikowana w intranecie. I to wystarczyło, by pojemniki zapełniamy się plastikowym złotem.